{TPL_MINI_EDITOR_MOBILE-TEL} {TPL_MINI_EDITOR_MOBILE-EMAIL}

Primátor reaguje | A Polgármester válaszol

Primátor reaguje | A Polgármester válaszol 1

Primátor reaguje | A Polgármester válaszol

Tisztelt képviselő testület tisztelt Megyeriek!

Elsődleges célom ígéreteim alapján, hogy városunkat élhetőbbé tegyem a lakósok számára.

Ehhez kellenek Önök és a mi munkánk, hogy a városban és környezetében található környezeti teher csökkenhessen. Meg kell ragadni minden pályázati lehetőséget ennek teljesítéséhez, ezért különös figyelmet fordítunk a hivatalban ezek előkészületeire.

Ennek tükrében terjeszti elő a hivatal a képviselő testület elé megtárgyalásra, illetve elfogadásra az izsapi csatornahálózat pályázat beadásának  határozati javaslatát.

Néveri Sándor és Balázs Péter kérdései ezen célok elérései ellen történtek.

A képviselő által küldött levél megjegyzése mellőz mindennemű szakmaiságot, a feltett kérdések a képviselők részéről  csak a félrevezetést szolgálhatják.

A szakmai megalapozottság érdekében a tartalmat szlovák nyelven közlöm:

Čistenie odpadových vôd v aglomeráciách od 2 000 do 10 000 ekvivalentných obyvateľov rozostavanosť do 60,00 %
Podpora je určená na budovanie systému verejných kanalizácií (čistiareň odpadových vôd a/alebo stoková sieť) v aglomeráciách, ktoré v súčasnosti nemajú vybudovanú čistiareň odpadových vôd, alebo čistiareň odpadových vôd nemá dostatočnú kapacitu, resp. nespĺňa požadovanú úroveň čistenia odpadových vôd alebo sa čistiareň odpadových vôd nachádza v inej obci.

V rámci uvedenej činnosti sú predmetom podpory projekty, kde úroveň rozostavanosti projektu je meraná podielom doposiaľ vynaložených nákladov projektu k celkovým nákladom projektu (vždy bez nákladov na projektovú dokumentáciu). Úroveň rozostavanosti projektu v tejto činnosti predstavuje od 0 % do 60,00 % z celkových nákladov.

Podpora je ďalej určená na budovanie kanalizačných prípojok. Z prostriedkov Environmentálneho fondu bude financovaná tá časť kanalizačnej prípojky, ktorá je uložená na verejnom priestranstve až po miesto, kde toto verejné priestranstvo prvý raz opúšťa.“

Na základe uvedenej definície je Mesto Veľký Meder oprávneným žiadateľom v rámci uvedenej činnosti.“

A végső összegek mindig a kiértékelésnél dőlnek el, de kategorikuson kijelentem, hogy a város nem tervez egyéb kiadásokat az izsapi csatornahálózat tervdokumentációjával kapcsolatban!

Neoprávnené výdavky v tomto prípade môžu zahŕňať ďalšie nepredvídané výdavky napr. na vydanie rôznych stanovísk, potrebných vyjadrení a pod. súvisiacich s predkladaným projektom, zároveň výdavky rozpočtu prevyšujúce sumu 26 315,79 Eur (minimálne spolufinancovanie), ak si to vyžaduje charakter vykonávaných prác, pre dodržanie komplexnosti realizácie častí projektu, ktoré budú predmetom žiadosti o dotáciu. Nepočíta sa však s ďalšími prípadnými výdavkami týkajúcimi sa projektovej dokumentácie, resp. jej prípadnej zmeny.

Üdvözlettel Holényi Gergő, polgármester

Hozzáadás dátuma: 19. 11. 2020 15:55