Ak chcete zanechať  čistú planétu pre budúce  generácie, ponúkame Vám možnosť zapojiť sa  do programu triedeného zberu odpadu na území mesta v spolupráci so spoločnosťami RECObal, s.r.o. TSM Veľký Meder a Mesto Veľký Meder. Našou snahou je zníženie množstva  komunálneho odpadu uloženého na skládku a vytvorením vhodného systému triedenia  opätovne využívať odpady zhodnocovaním.

Pravidlá pre triedený zber:

Kto sa do triedeného zberu zapojí dostane 3 ks  mikroténových vriec na triedený zber plastov,  hliníkových a kovových obalov a 1ks  zosilnené vrece na zber skla.

Povolený obsah jednotlivých vriec:

  1. PET fľaše (okrem PET fliaš na olej), obaly od kozmetiky a čistiacich prostriedkov
  2. Hliníkové obaly (plechovky od nápojov), obaly z kovu, fólie okrem použitých záhradníckych
  3. Viacvrstvové kombinované materiály (tzn. tetrapacky), znečistené obaly z plastov a plasty
  4. Čisté sklo bez zátky a korku

Na triedený zber skla kvôli bezpečnosti doporučujeme si zaobstarať zelenú 120 l resp. 240 l zbernú nádobu. (Predaj 120 l 30EUR/kus a 240 l 40EUR/ks v areáli TSM Veľký Meder, Nezábudková 1671/1, 93201 Veľký Meder)

Pre viac informácií volajte na telefónne číslo +421 948 589 160 alebo píšte na e-mailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ak Vám záleží na životnom prostredí a kvalite života pridajte sa aj Vy.

Pretože ten, kto separuje odpad, šetrí prírodné zdroje a je ohľaduplný k životnému prostrediu. Pripojte sa k stále narastajúcemu množstvu ľudí, ktorým nie je ľahostajné, čo sa deje v ich okolí a aktívne spolu priložme ruky, čas a um k úsiliu o lepšie a krajšie životné prostredie.