Mestské kultúrne stredisko (MsKS)

Adresa: 
Mestské kultúrne stredisko
Komárňanská 18
932 01 Veľký Meder, Slovensko

Telefónne číslo:
421 (0) 31 555 2360

Fax číslo: 421 (0) 31 551 1107

E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát., Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Zriaďovateľ: Mesto Veľký Meder
Kontakt: Ladislav Gútay, riaditeľ MsKS Veľký Meder
Otváracie hodiny: Po - Pi: 7.30 - 15.30

Mestské kultúrne stredisko vo Veľkom Mederi je hlavným kultúrno-spoločenským zariadením samosprávy mesta Veľký Meder a je financované z jeho rozpočtu.
Tvoria ho Mestská knižnica vo Veľkom Mederi a v Ižope, Vlastivedný dom a kino Slovan. Predmetom činnosti MsKS je tvorba kultúrneho života v meste Veľký Meder, zvyšovanie kultúrneho povedomia občanov, tvorba programov vo vlastnej réžii, záujmovo-umelecká činnosť, spolupráca s krajskými a národnými kultúrnymi inštitúciami, spolupráca s občianskymi združeniami a záujmovými skupinami, ktoré sa v rámci svojej činnosti venujú kultúrnym aktivitám, organizovanie filmových a iných predstavení, výstavných podujatí, festivalov, prehliadok, súťaží a vzdelávacích aktivít počas celéňho roka. MsKS má k dispozícii na potreby realizácie podujatí niekoľko viacúčelových sál (divadelnú sálu, estrádnu sálu, kinosálu), výstavné priestory, priestory na konanie kurzov a pod.