Városunk polgármestere élve jogkörével a Polgári védelemre vonatkozó 42/1994-es számú törvény értelmében 2020. február 6-án 7.00 órai kezdettel rendkívüli állapotot hirdetett ki a III/1405-ös, városunkon áthaladó út egy szakaszának súlyos károsodása miatt (konkrétan a Vadász – Erdő – P.O.Hviezdoslav utcák kereszteződésében). Az említett útburkolat felső, vagyis az útburkolat aszfaltrésze beszakadt, a keletkezett nyitott nyíláson keresztül pedig jól látható, hogy az alatta levő terület kimosódott, további süllyedés történhet, ezáltal lakosaink életét, egészségét és vagyonát veszélyeztető reális kockázat helyzete áll fenn.
A rendkívüli helyzet addig lesz fenntartva, míg a nagyszombat megyei útkezelő és karbantartó vállalat el nem távolítja a rendkívüli helyzet kihirdetésének okát. Felhívjuk lakosaink figyelmét és kérünk mindenkit, hogy az említett útszakaszon fokozott óvatossággal és körültekintően közlekedjenek.

vyhlásenie MS